Online test slovenčiny na stroji

Typing Speed Result

WPM

Keystroke

Correct

Incorrect

Accuracy

Fast Fluent Averaage Slow
WPM 70+ WPM 45 to WPM 69 WPM 35 to WPM 44 WPM 15 to WPM 34

Your Recent WPM Scores

...

Increase Your Typing Speed

Start Typing Lessons

Bezplatný online test rýchlosti písania Solvak

Dotykové písanie je spôsob, akým osoba píše bez toho, aby sa pozerala na klávesnicu. Myšlienka je, že každý prst je vlastné sady oblastí na klávesnici a musíte si túto oblasť precvičiť a naučiť sa. Takže vaša pamäť prstov sa naučí tieto oblasti a píšete bez toho, aby ste sa pozerali na klávesnicu.

Pozícia v sede a držanie tela pri písaní

  • Seďte rovno a otočte sa rovno.
  • Lakte majte ohnuté v správnom uhle.
  • Otočte sa k obrazovke s hlavou mierne naklonenou dopredu.
  • Dodržiavajte vzdialenosť medzi očami a obrazovkou 45 až 70 cm.
  • Zápästie sa môže dotknúť dosky stola a položiť prst na klávesnicu. Nikdy nehýbte telom váhu na zápästie. Vyhnite sa namáhaniu svalov ramien, paží a zápästia.

Pozícia domáceho riadku

Domovský riadok je stredný rad klávesnice, ktorý je stredom všetkých ostatných riadkov. Umiestnite prsty na klávesy domovského riadku, čo je ASDF a JKL; vám umožňuje jednoduchšie dosiahnuť ďalšie riadky na klávesnici.

Ako zvýšiť rýchlosť písania z priemerného písania (40 WPM) na rýchle písanie (70 WPM).

Zameranie na presnosť a nie rýchlosť

Hlavná chyba, ktorú robí takmer každý človek, keď sa zameriava na iba rýchlosť písania. Najlepšie by bolo, keby ste sa sústredili na bezchybné písanie. Pamätajte, že presnosť je viac dôležitejšie ako rýchlosť písania. Napríklad, ak máte rýchlosť 90 WPM, ale presnosť je len 80 %, znamená to, že potrebuje veľmi dlhý čas na odstránenie chýb. Takže v konečnom dôsledku môžete vidieť, že vaša priemerná rýchlosť písania sa zníži veľa. Po tejto rýchlosti sa najskôr zamerajte na presnosť. Ak budete pravidelne cvičiť, rýchlosť písania sa zvýši automaticky.

Správne umiestnenie prstov

Domovský riadok je stredný rad klávesnice, ktorý je ústredným prvkom všetkých druhý riadok. Umiestnite prsty na klávesy domovského riadku, čo je ASDF a JKL; vám umožňuje jednoduchšie dosiahnuť ďalšie riadky na klávesnici.

Položte prsty na ASDF a JKL; kľúče, ktoré sú nachádza sa v strednom rade klávesov s písmenami. Tento riadok sa nazýva HOME ROW, pretože vždy začínate týmito klávesmi a vždy sa k nim vracajte.

Môžete cítiť mierne hrbolčeky na F a J klávesy pod ukazovákmi, tieto klávesy nájdete bez toho, aby ste sa pozerali na klávesnicu.

Priemerná rýchlosť písania

Najprv musíte skontrolovať, ako rýchlo píšete. Ak sa dostanete medzi 35 WPM až 45 WPM potom máte priemerný typ. Stačí získať prácu na stroji ako sekretárka, účtovník alebo pisár. Ak dosiahnete menej ako 35 WPM, znamená to, že zlepšíte svoje písanie aspoň o 40 WPM.