internetinis lietuvių kalbos spausdinimo testas

Typing Speed Result

WPM

Keystroke

Correct

Incorrect

Accuracy

Fast Fluent Averaage Slow
WPM 70+ WPM 45 to WPM 69 WPM 35 to WPM 44 WPM 15 to WPM 34

Your Recent WPM Scores

...

Increase Your Typing Speed

Start Typing Lessons

Nemokamas lietuvių kalbos rašymo greičio testas internete

Rašymas lietimu – tai būdas, kuriuo žmogus rašo nežiūrėdamas į klaviatūrą. Idėja ta, kad kiekvienas pirštas yra atskiri klaviatūros srities rinkiniai, todėl jūs turite praktikuoti ir išmokti šias sritis. Taigi pirštų atmintis išmoksta šias sritis ir rašote nežiūrėdami į klaviatūrą.

Sėdėjimo padėtis ir laikysena spausdinant

  • Sėdėkite tiesiai, sukdami tiesiai.
  • Alkūnes laikykite sulenktas tinkamu kampu.
  • Atsižiūrėkite į ekraną šiek tiek pakreipę galvą į priekį.
  • Atstumas tarp akių ir ekrano turi būti 45–70 cm.
  • Riešas gali liesti stalviršį ir uždėti pirštą ant klaviatūros. Niekada nejudinkite kūno svorio iki riešo. Venkite įtempimo pečių, rankų ir riešų raumenims.

Pagrindinės eilutės padėtis

Pradinė eilutė yra vidurinė klaviatūros eilutė, kuri yra visos kitos eilutės centre. Padėkite pirštus virš pagrindinės eilutės klavišų, kurie yra ASDF ir JKL; leidžia lengviau pasiekti kitas klaviatūros eilutes.

Kaip padidinti spausdinimo greitį nuo vidutinio spausdinimo (40 WPM) iki greito spausdinimo (70 WPM).

Dėmesys tikslumui, o ne greičiui

Didžiulė klaida, kurią daro beveik kiekvienas žmogus, sutelkdamas dėmesį į tik spausdinimo greitis. Būtų geriausia, jei sutelktumėte dėmesį į spausdinimą be klaidų. Atminkite, kad tikslumas yra didesnis svarbiau nei spausdinimo greitis. Pavyzdžiui, jei jūsų greitis yra 90 WPM, bet tikslumas tik 80%, tai reiškia, kad jūs reikia labai ilgo laiko klaidoms ištaisyti. Taigi galiausiai galite pastebėti, kad jūsų vidutinis spausdinimo greitis sumažės daug. Po šio greičio pirmiausia sutelkite dėmesį į tikslumą. Jei treniruositės reguliariai, jūsų spausdinimo greitis padidės automatiškai.

Tinkamas pirštų išdėstymas

Pagrindinė eilutė yra vidurinė klaviatūros eilutė, kuri yra visų svarbiausia kita eilė. Padėkite pirštus virš pagrindinės eilutės klavišų, kurie yra ASDF ir JKL; leidžia lengviau pasiekti kitas klaviatūros eilutes.

Uždėkite pirštus ir uždėkite ant ASDF ir JKL; raktai, kurie yra esantis vidurinėje raidžių klavišų eilutėje. Ši eilutė vadinama HOME ROW, nes jūs visada pradedate nuo šių klavišų ir visada prie jų sugrįžti.

Galite pajusti šiek tiek iškilusias linijas F ir J klavišus po rodomaisiais pirštais. Šiuos klavišus rasite nežiūrėdami į klaviatūrą.

Vidutinis spausdinimo greitis

Pirmiausia turite patikrinti, kaip greitai spausdinate. Jei pateksite tarp 35 WPM iki 45 WPM, tada turite vidutinį tipo įrenginį. Užtenka gauti spausdinimo sekretorės, buhalterio ar mašininkės darbą. Jei gaunate mažiau nei 35 WPM, tai reiškia, kad pagerinsite spausdinimą bent 40 WPM.