Tiešsaistes latviešu valodas mašīnrakstīšanas tests

Typing Speed Result

WPM

Keystroke

Correct

Incorrect

Accuracy

Fast Fluent Averaage Slow
WPM 70+ WPM 45 to WPM 69 WPM 35 to WPM 44 WPM 15 to WPM 34

Your Recent WPM Scores

...

Increase Your Typing Speed

Start Typing Lessons

Tiešsaistes bezmaksas latviešu valodas rakstīšanas ātruma pārbaude

Skārienrakstīšana ir veids, kā cilvēks raksta, neskatoties uz tastatūru. Ideja ir tāda, ka katrs pirksts ir savi laukumu komplekti uz tastatūras, un jums ir jātrenējas un jāapgūst šīs jomas. Tātad jūsu pirkstu atmiņa apgūst šos apgabalus, un jūs rakstāt, neskatoties uz tastatūru.

Sēdus pozīcija un poza rakstīšanai

  • Sēdiet taisni ar taisnu griešanās pozīciju.
  • Turiet elkoņus saliektus pareizā leņķī.
  • Pagriezieties pret ekrānu ar nedaudz noliektu galvu uz priekšu.
  • Attālumam starp acīm un ekrānu jābūt 45–70 cm.
  • Plaukstas locītava var pieskarties galda virsmai un novietot pirkstu uz tastatūras. Nekad nepārvietojiet savu ķermeni svars līdz plaukstas locītavai. Izvairieties no plecu, roku un plaukstu muskuļu sasprindzinājuma.

Sākuma rindas pozīcija

Sākuma rinda ir tastatūras vidējā rinda, kas atrodas visas pārējās rindas centrā. Novietojiet pirkstus virs sākuma rindas taustiņiem, kas ir ASDF un JKL; ļauj vieglāk sasniegt citas tastatūras rindas.

Kā palielināt rakstīšanas ātrumu no vidējas rakstīšanas (40 WPM) līdz ātrai rakstīšanai (70 WPM).

Koncentrēšanās uz precizitāti, nevis ātrumu

Būta kļūda, ko pieļauj gandrīz katrs cilvēks, koncentrējoties uz tikai rakstīšanas ātrums. Vislabāk būtu, ja jūs koncentrētos uz rakstīšanu bez kļūdām. Atcerieties, ka precizitāte ir lielāka svarīgāks par rakstīšanas ātrumu. Piemēram, ja jums ir 90 WPM ātrums, bet precizitātes līmenis ir tikai 80%, tas nozīmē, ka jūs nepieciešams ļoti ilgs laiks, lai novērstu kļūdas. Tātad galu galā jūs varat redzēt, ka jūsu vidējais rakstīšanas ātrums samazināsies daudz. Vispirms pēc šī ātruma koncentrējieties uz precizitāti. Ja jūs regulāri trenējaties, jūsu rakstīšanas ātrums palielināsies automātiski.

Pareizs pirkstu novietojums

Sākumrinda ir tastatūras vidējā rinda, kas ir galvenā otra rinda. Novietojiet pirkstus virs sākuma rindas taustiņiem, kas ir ASDF un JKL; ļauj vieglāk sasniegt citas tastatūras rindas.

Novietojiet pirkstus un novietojiet tos uz ASDF un JKL; atslēgas, kas ir atrodas burtu taustiņu vidējā rindā. Šo rindu sauc par HOME ROW, jo jūs vienmēr sākat no šiem taustiņiem un vienmēr atgriezieties pie tiem.

Jūs varat sajust vieglu līniju F un J taustiņus zem rādītājpirkstiem. Jūs varat atrast šos taustiņus, neskatoties uz tastatūru.

Vidējais rakstīšanas ātrums

Vispirms ir jāpārbauda, cik ātri rakstāt. Ja nokļūstat starp 35 WPM līdz 45 WPM, tad jums ir vidējais tipinātājs. Tas ir pietiekami, lai iegūtu mašīnrakstīšanas darbu kā sekretārs, grāmatvedis vai mašīnrakstītāja. Ja saņemat mazāk nekā 35 WPM, tas nozīmē, ka jūs uzlabojat rakstīšanas ātrumu vismaz 40 WPM.